کالای استوک چیست ؟

بدون شک یک از قسمت های مهم و اساسی هر سیستم کیس می باشد و همانطور که مستحضر هستند برای خرید یک کیس مرغوب و بهره مند از قطعات قدرتمند باید مبالغ زیادی صرف کرد همچنین در روز هایی که نوسانات قیمت ارز باعث افزایش بهای لوازم و قطعات کامپیوتری می شود افراد به سمت و سوی خرید لپ تاپ ها و کیس های استوک می روند که از پرداخت هزینه های زیاد خود اندکی بکاهند و به دلیل اختلاف قیمت کالاهای استوک با کالای نو در حد نصف یا یک سوم قیمت بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

توجه داشته باشید مفهوم کالای استوک و دست دوم و یا کیس استوک و دسته دوم درواقع دو دنیای متفاوت می باشد کالا های استوک به معنی کارکرده و دست دوم نیست در کشور های اروپایی و آمریکایی سیاستی در جهت جلب مشتری استفاده می شود که مشتریان قادرند بدون دلیل کالای خریداری شده از فروشگاه را مرجوع نمایند مثلاً شخص در صورت عدم مطابقت کالا با سلیقه اش کالا را حتی پس از باز نمودن آکبند و بسته بندی به فروشگاه برگرداند و یا کالایی به دلیل داشتن یک عیب جزئی به فروشگاه مرجوع می شود و حتی کالاهایی که در هنگام حمل و نقل بسته بندی آن ها دچار آسیب قرار میگیرد بدون آن که مشکلی داشته باشد در ردیف کالاهای استوک قرار می گیرد این کالا ها مستقیماً به انبار برده شده و پس از بررسی های متخصصان نسبت به سلامت کالا درجه بندی A,B,C,D خواهند شد و نسبت به درجه قیمت گذاری خواهند شد. به فرض مثال کالایی که بسته بندی آن دچار مشکل شده بود در درجه A جا می گیرد و قیمت بالا تری نسبت به کالای درجه D خواهد داشت.

معایب کالا استوک

کالاهای استوک ممکن است دارای ایراداتی باشند که حتی در صورت بررسی مشخص نشوند به همین علت شما باید از فروشگاه های معتبر آن را خریداری کنید. این کالا ها همچنین دارای گارانتی یا ضمانت نامه نیستند. توصیه ما به انتخاب این کالا از فروشگاه های معتبر می باشد. زیرا خرید کالا دست دوم گاهی بسیار پر ریسک است!

مزایای کالا استوک

مهمترین عامل برای انتخاب کالای استوک اختلاف قیمت بین دستگاه استوک و نو می باشد ، این تفاوت در کم ترین حالت از چند برابر شروع می شود و گاهی اوقات به دهها برابر می رسد یک دستگاه استوک به قیمت واقعی ۱ میلیون تومان احتمالا قیمت آکبند آن ۳ میلیون تومان به بالاست . برای مثال می توان گفت لپ تاپ های استوک معمولا از نظر ظاهری دارای ظاهر ظریفی نیستند دلیل این نیز در کیفیت ساخت بسیار بالای قطعات ، مادربوردها و مقاومت بالای آن در استفاده سنگین و طولانی مدت و طول عمر بالا است.

بازار دستگاه استوک چنان گرم شده که گاه بدون در نظر گرفتن نکات درج شده در هنگام بررسی کالا ، کالا به سرعت خریداری میگردد. بعلت عدم آگاهی خریدار از یک دستگاه کار کرده بنام استوک ممکن است با توجه به شرایط سلامت آن دستگاه خریدار در آینده متضرر شود.

میتوان گفت عیب اصلی یک دستگاه استوک گاهی اوقات هم به دلیل خرابی بوده که تعمیرکاران و سرویس کار در ایران آنها را تعمیر کرده و بفروش میرسانند ، پس در زمان خرید کالای استوک حتما گرید A را مورد تایید خود قرار دهید.اما خیلی دندان گرد هم نباشید چون شما حداقل جنس را دارید یک سوم ارزانتر میخرید.

دستگاه های استوک اروپایی ، دارای با برق ۲۲۰ ولت بوده و مشکل خاصی برای استفاده آن در صورت موجود بودن قطعات و مواد مصرفی آنها نیست. دستگاهی بخرید که تازه استوک شده و وارد کشور شده چون بعضی ز افراد آنها را خریداری کرده و پس از استفاده بیش از حد آن را می فروشند که دیگر دستگاه کارآرایی خود را ندارد.